babalar günü

BABALAR GÜNÜ Yorum yap

2019 Babalar Günü Ne Zaman ? Babalar evimizin yuvamızın görünmez kahramanları. Çoğu sıkıntıyı eve yansıtmadan çözmeye çalışan babalar, kendilerini adeta siper ederek ailesi için çalışıyor çabalıyor ve gerekirse de yurdu vatanı için savaşıyor. Şüphesiz ki bizim de ilk örnek aldığımız hayatımızda yeri doldurulamaz bir konuma sahip babalarımız bizlere için büyük fedakarlıklar yapıyor. Çoğunu hiç farketmiyoruz bile ama bir babanın evladı yuvası için yapmayacağı şey yok.

babalar günü hediyesi

 

Babalar gününü tek bir güne sıkıştırmak ve yalnız o gün hatırlamak elbette doğru değil, ama o günü de boş geçmek ve hiç umursamamakda iyi bir hareket olmayacaktır. Babalar günü ne zaman ortaya çıktı nasıl gelenek haline geldi kısaca alıntılayalım. ‘Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini savunuyordu. Dodd’un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına bakmıştı.Babasının doğum günü olan 5 Haziran’ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başladı ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelendi”

Babalar hikayede geçtiği üzere çoğu zaman bir anne gibi fedakarlık ve çaba sarfediyor. Babalık Türklerde ve anadoluda da saygın ve yeri doldurulamayacak öneme sahiptir.Yüce peygamberimiz bir hadisinde “baba cennetin orta kapısıdır” demiştir. Dinimizde de ana baba hakkı önemle vurgulanmış ve onlara “öf bile demeyiniz” denmiştir. Her daim arkamızda olduğunu hissettiren babalarımız bizim için bir destek ve arkamızda dağ olmuştur. Onlara verilen küçük hediyeler fedakarlıkların karşılığını veremez ama en azından onu her zaman sevdiğimizi ve seveceğimizi hissettirir.Anneler ve babalar bizim arkamızdaki en güçlü kapımızdır. Ne zaman çıkıp gitsek de geri döndüğümüzde onları görmeyi ve bulmayı hayal ederiz. Babalar günü hediyesini şimdiden hazırlamak ve düşünmek istiyorsanız giyim ve ayakkabı kategorisinden erkek giyim ve aksesuar başlığını tıklayarak  veya eğer oyun ve filmlere meraklıysa oyun, film, müzik, kitap kategorisinden ona güzel bir hediye alabilirsiniz.

babalar günü

 

Babalar günü ne zaman?
Babalar günü her yıl 17 haziran da kutlanıyor babalar günü 2019 da yine 17 haziranda kutlanacak. Ona içten sevdiğinizi ispatlayacak küçük bir not ve hediye onu mutlu etmeye fazlasıyla yetecektir.

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız

babalar günü hediyesi, babalar günü 2018, babalar günü ne zaman 2018 kaç gün kaldı, babalar günü 2019, babalar günü mesajları, babalar günü şiiri, babalar günü kampanyaları, babalar günü şarkısı, Dünya Kadınlar Günü

Bir cevap yazın