kuş türleri

KUŞ TÜRLERİ Yorum yap

Kuşlar özgürlüğü masumluğu ve güzelliği simgeleyen küçük sevimli hayvanlardır. Her insan çocukluğunun belli bir döneminde kuşları sevmiş ve kuş olmayı hayal etmiştir. Bunun sebebi de aslında insan oğlunun uçmaya duyduğu merak ve istektir. Kuşları beslemek çoğu zaman bir hobinin dışında bir tutkudur. Renkleri çeşitleri sesleri ile binlerce kuş türü vardır. Hatta bazı kuş türleri konuşmaya yeteneklidir ve eğitildikleri takdirde insanlar gibi konuşabilirler.

muhabbet kuşu

Kuş dünyasını merak ediyorsanız kuş çeşitlerini ve renklerine merak saldıysanız yakında bir kuş beslemeye başlayacağınızın göstergesidir bu durum. Kuş çeşitleri ve türlerini merak ediyorsanız size birkaç çeşit kuş türünü anlatabiliriz.

Tabi bir kuşun bakımı ve temizliğini üstlenmek kolay gibi görünse de sorumluluk isteyen bir durum. Bu sorumluluğu zevkle almak ve kuş beslemek istiyorsanız size küçük tavsiyeler verebiliriz.Ayrıca ev ve yaşam kategorimizden evcil hayvan ürünlerini tıklayarak aradığınız ürünleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

Muhabbet kuşu sahiplenmek istiyorsanız evde gezdiği vakitlerde çok dikkatli olmalısınız çünkü muhabbet kuşları cüsse olarak küçük ve renkleri itibari ile halıda çok farkedilemeyen varlıklardır. Yanlışlıkla üzerine basılması çok üzücü bir durum olabilir. Muhabbet kuşları çok meraklı olduklarından evin her yerini dolaşırlar bu durum mutfakta pişirdiğin yemeğin tenceresine yaklaşmasıyla kötü sonuçlar doğurabilmektedir.

-Elektirik kabloları kuşların ulaşabileceği yerlerde olmamalıdır.

-Yine ortalıkta bırakılan bir bardan ağzı açık su muhabbet kuşlarının yanlışlıkla boğulmasına neden olabilir.

-Vantilatör ve dönen pervanelere de düşünmeden uçup hayatlarını tehlikeye atabilirler.

-Ayrıca kuşlar için bir pire spreyi kullanılmalı ve çok fazla rüzgarda kalmamalıdırlar.

-Alırken yavru kuş alınabilir ve eğitilebilir, banyo yaptırılmalı besinleri vermek unutulmamalıdır.

Şimdi sıra kuş türlerine geldi, kuşların resmi ve isimleri Farklı renkteki kuş türleri nelerdir ? Tavus Kuşu,Atı kuşu ibibik kuşu tüyleri ile de oldukça gözde kuş türleridir.

Yakut Boğazlı Sinek kuşu ise dünyanın en hızlı kanat çırpan kuşudur,Sinek kuşlarının erkekleri, dişilerinden daha küçüktür ve biraz daha kısa bir gagası bulunmaktadır. Her yıl bir defa tüylerini döken bu kuşlar ve sonbahar göçü esnasında ilk tüylerini dökmeye başlar.

sinek kuşu

Gagası ile meşhur gökkuşağı gibi renklere sahip kırmızı gagalı tukan kuşu ise belgesellerde görüp hayran olduğumuz kuş türüdür.

kırmızı gagalı tukan kuşu

Kızıl akbaba nesli git gide tükenen kuş türüdür. 37 bin fit yüksekliğe kadar çıkan bu muhteşem kuş türü etçil ve çeviktir, yabani kuş türleri

kızıl akbaba

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız

kuşların resmi ve isimleri, yabani kuşlar, küçük kuşlar, ibikli kuş türleri, uçucu kuşlar, en tatlı kuşlar, yağmur kuşları, kuş türleri evcil, yabani kuş türleri, kuş türleri listesi, kuş türleri ve anlamları

Bir cevap yazın