SEVGİLİLER GÜNÜ Yorum yap

Sevgililer günü ne zaman? Sevgililer günü deyince muhtemelen hepimizin içi kıpır kıpır oluyor. Sevdiğimiz insanla o güne özel bir aktivite yapmak veya o günü birlikte geçirmek şüphesiz her insanın hayallerini süslüyor. Peki sevgililer günü nedir ? Nasıl doğmuştur? Tüm  dünyada bir gelenek olarak kutlanan sevgililer günü her yıl 14 Şubat tarihinde kutlanan sevgililer günü, Milattan Sonra III. yüzyıla kadar dayanıyor. Rivayete göre İmparator 2. Claudius Roma’yı gaddar ve zalim ve korkutucu bir kraldı. Onun için en büyük sorun ordusunda savaşacak asker bulamamasıydı. Ona göre bu durumun tek sebebi Romalı erkeklerin aşklarını ve ailelerini bırakmak istememeleriydi.

sevgililer günü hediyeleri

İşte bu yüzden zalim Claudias, Roma’daki tüm nişan ve evlilikleri kaldırdı. Aziz Valentina ise Cladudius’un hükümdarlığı zamanında Roma’da yaşayan bir papazdı. Aziz Valentina kendisi gibi papaz olan Aziz Marius ile birlikte Claudias’un yasağına rağmen gizlice çiftleri evlendirmeye devam etti. Ancak imparator bu durumu bir süre sonra öğrendi. Aziz Valentine, insanları evlendirmeye devam ettiği için gaddar hükümdar tarafından ve yaptıklarının cezası olarak sopa ile dövülerek öldürüldü. Valentina Milattan sonra 270 yılının 14 Şubat’ında da Hıristiyan şehitliğine gömüldü.

O zamandan bu zamana kadar kutlanan sevgililer günü hepimizce özel bir gün olarak kabul ediliyor. Elbette buna inanmayan ve kutlamak isteyenlerde olabilir. Bu da bir tercih sebebi tabiki.

Fakat bizler bu günü sevdiğimizle geçirmek istersek eğer elbette bir planımız olmalıi Peki nedir bu hayaller, o gün gir gide yaklaşıyor. Sevdiğimizle ne yapmak isterdik ? İşte size birkaç öneri, sevgilinizle beraber yapmaktan keyif duyacağınız birkaç aktiviteyi sizlerle paylaşacağız.

sevgililer günü

Yapılacak aktiviteler:

Sevgililer gününde yapılabilecek aktiviteler, güne güzel bir kahvaltı ile başlayabilirsiniz. Kahvaltı için doğa ile iç içe temiz hava ve bol oksijen dolu bir mekan tercih edilebilir. Eğer şehir içinde bir yer tercih edilecekse kalpli pizzalar istek üzerine hazırlanabiliyor.

Eğer o gün evde iseniz kalpli pastalar ve kurabiyeler yapıp kendinize ve sevdiğinize ellerinizle hoş bir jest yapabilirsiniz.Bu sizin hayal gücünüze göre
zenginleşebilecek bir durum. Kalpli kekler, kurabiyeler, pastalar. Sabah kalktığınızda ona küçük notlar yazabilirsiniz, banyo camına veya yatağının
baş ucuna, veya mutfakta dolabın üstüne küçük notlar yazılabilir, notla birlikte ona vereceğiniz güzel bir hediye oldukça mutluluk verici bir davranıştır hem sizin için hem onun için. Giyim ve ayakkabı kategorimizden ayrıca mücevher ve saat kategorimizden aradığınız hediyeyi sevdiklerinize alabilirsiniz.

Akşam eğer dışarda bir aktivite planlamak isterseniz karşı tarafın hep çok yapmak istediği ama bir türlü vakit bulamadığınız bir isteğini gerçekleştirin. Örneğin ata binmek, veya birlikte pikniğe gitmek.

Eğer çılgınca bir fikir düşünmek istiyorsanız paraşüt ile atlayabilirsiniz fakat  bu biraz başta korkutucu gelse de aslında birlikte unutamayacağınız bir anıya başlanmış olacaktır,

Sevgililer gününde partnerinize bir konser bileti alabilirsiniz heleki sevdiği bir sanatçı ise asla hayır demeyeceği çılgınlar gibi eğlenip mutlu olacağı bir gün olacaktır. Bilet tatil ve eğlence kategorimizden sevdiğinize güzel bir sürpriz yapabilirsiniz.

Evde pasta savaşı yapmak ve onun hoşuna giden müzik eşliğinde dans etmek veya romantik bir ortam oluşturup ilk tanıştığınız anlara dair bir slayt hazırlamak ve bunun gibi aslında sizin hayal gücünüze kalmış pek çok sürpriz o güne özel yapılabilir.

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız:

sevgililer günü sözleri, sevgililer günü nedir, sevgililer günü şarkısı, sevgililer günü hikayesi, sevgililer günü ne zaman, sevgililer günü hediyesi, sevgililer günü oyunu, sevgililer günü ingilizce, sevgililer gününde yapılabilecek aktiviteler, sevgililer günü ne zaman, sevgililer günü hediyesi, sevgililer günü sözleri, 14 şubat sıla konseri 2019, samsun etkinlik biletix, sevgililer günü konser

Bir cevap yazın