western union

WESTERN UNİON NEDİR? Yorum yap

Çoğu yerde karşılaştığımız ama çok da farkında olmadığımız Western Union işareti ne işe yarıyor nerelerde karşımıza çıkıyor yada western union ne işimize yarıyor bunları araştırdık.

Western Union Nedir?

Western Union ilk olarak Amerikada kurulmuş ve para transfer hizmeti sunan bir telgraf şirketidir. Western Union dünyanın hemen hemen bütün ülkelerinde faaliyet göstererek köklü ve gelişmişlik düzeyi oldukça yüksek teknolojik imkanlardan fazlasıyla yararlanan 1851 yılından bu yana ayakta duran bir şirkettir. Kullandığı ağ sayesinde çok kısa sürede para gönderim hizmeti sunan Western Union özellikle farklı ülkelerde ailesinden uzakta çalışan ve yaşayan işçilerin ailelerine para göndermek için kullandıkları bir yöntemdir. Milyonlara varan çalışan sayısı ve çoğu ülkede ofisi bulunan Western Union2un CEO’su ise Türk kökenli Hikmet Ersek ‘tir,

western union para transferi

 

Western Union Nasıl Çalışır?

Sanal alemde dijital ortamda pek çok banka hizmeti kolaylıkla yapılsa da internet alemine güveni olmayan insanlar kolaylıkla bir Western Union acentesine giderek para gönderme formu doldurur göndermek istediği tutar ile birlikte acente çalışanına teslim eder. Örneğin bu işlemi Ali bey yapıyor olsun. Göndereceği tutar ve gönderim komisyonunu, western union ücretleri ödedikten dakikalar sonra Ali bey’in babası istediği bir Western Union acentesine giderek, oğlunun kendisine vermiş olduğu MTCN numarasını söyler ve parayı tahsil etmek istediğini belirtir. Ali Bey’in babası kimliğini ve para alım formunu doldurarak Western Union acentesindeki çalışana verir ve acente çalışanı gerekli kontrolleri yaptıktan sonra Ali Bey’in gönderdiği parayı babasına teslim eder. Böylelikle Almanya Köln’den dakikalar içerisinde para Ankara’ya transfer olmuş olur.

Çalışma prensipleri ile disiplinli bir şekilde günden güne müşterilerini memnun eden Western Union ülkemizde de oldukça faal bir yapıya sahip.

Western Union bazen farklı emellere alet edilerek dolandırıcılık yapmaya çalışan insanlara dikkat etmelisiniz telefondan özellikle yabancı uyruklu kadınlara kesinlikle güvenmeyin yüz yüze görüşmediğiniz hiçbir insana telefondan itibar etmeyin ve özel bilgilerinizi paylaşmayın.

Ayrıca sitemizden  cilt bakım ürünleri, erkek bakım ürünleri  ve daha pek çok özel ürüne dilediğiniz gibi ulaşabilir ve sipariş verebilirsiniz.

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız

western union ücretleri, western union ziraat, western union ptt, western union anlaşmalı banka, western union online, western union kaç gün içinde çekilmeli, western union iş bankası, enpara western union

Bir cevap yazın